DESTEK24 Kasım 2017 Cuma Facebook'ta Beğen Twitter'dan Takip Et

Videolar

Kasa, Banka Ve Depo Tanımlamaları


Programda sistem ve firma ayarlarınızı yaptıktan sonra tanımlarınızı yapmaya başlayarak kullanıma başlayabilirsiniz.

Öncelikle yapmamız gereken tanımlar depo kasa ve banka hesaplarımızın tanımı olacaktır.

Kasa tanımlamak için ana menüden kasalara tıklıyoruz ve tanımlar mesünü altından kasa tanımlarını açıyoruz

Burada diğer kayıt ekranları gibi yeni ve liste adında 2 ekran bulunuyor yeni ekranında yeni kasanızın adını ve çalışacağı para cinsini seçip kayıt edebilirsiniz burada bulunmayan bir para cinsiyle kasa açacaksanız sistem menüsünden para cinsi tanımı yapmanız gerekiyor.

Kasa tanımı ekranındaki liste seçeneğindende daha önce açmış olduğunuz kasa tanımlarını listeleyip değiştirebilirsiniz yada kapatabilirsiniz.

Banka hesaplarımızı tanımlamak içinde yapacağınız işlem birebir aynıdır ana menüden bankalar menüsüne gelip tanımlardan banka hesaplarını açıyoruz aynı şekilde yeni ekranından banka hesabınızı tanımlıyorsunuz burada hesabın hangi bankaya ait olduğunu bankadan seçip isim olarak hesabı tanımlayabilirsiniz.

Firmamıza ait kasa ve banka tanımlamalarını yaptıktan sonra mevcut depolarımızı tanımlayalım

Programı aldığınızda içinde ana depo adında bir depo mevcut olacaktır ancak birden fazla depo kullanacaksanız diğer depolarınızı da tanımlarını yapmanız gerekiyor.

Depo tanımı için stok işlemleri altında tanımlardan depolar seçeneğini açıyoruz . gördüğünüz gibi bütün tanım ekranları aynı dizaynda aynı mantıkla çalışıyor burada da yeni ve liste seçenekleri bulunmakta yeni ekranından tanımlayacağınız deponun adını yazıp kayıt ediyoruz. Listedende önceden tanımladığımız depoları görüntüleyip değiştirip kapatma işlemimizi yapabiliyoruz.

Birden fazla depoyla çalışan firmalarda programı aynı anda birdne fazla personelin kullanması durumunda kullanıcılara ayrı ayrı depo yetkisi vermenizde mümkün bunun için kullanıcı tanımlarında gördüğümüz gibi kullanıcının yetkili olduğu depoları seçebiliyorsunuz.


Category: Education


Tags:

ön muhasebe programı , Web tabanlı muhasebe yazılımı , mobıl uygulamalar , ticari yazılımlar , web tabanlı yazılım , mobile yazılım , web muhasebe programı , muhasebe program , Kasa programı , Banka Hesap Tanımı , Depo Programı , Stok Programı , Kasa Banka Depo tanımlama

Videolar

  Bize Ulaşın | Kullanım Koşulları   © Copyright 2005 - 2012
 Facebook'ta Beğen Twitter'dan Takip Et