DESTEK24 Kasım 2017 Cuma Facebook'ta Beğen Twitter'dan Takip Et

Makaleler

Yazılım nedir.?

 

Nesnelere hangi durumlarda ne yapılması gerektiğini belirtmektir, şeklinde kaba bir tarif yapılabilir. Tek başına bir anlam ifade etmeyen birçok nesne (malzeme, alet. bilgi), yazılımla anlamlı hale gelmekte, başka bir ifadeyle yazılım; anlamlı nesneler grubuna kişilik katmaktadır.

 

Yazılım, artık günlük hayatımızın her alanında varlığını sürdürmektedir. Kullandığımız tüm haberleşme cihazlarında, beyaz eşyada, Ulaşım araçlarında, Mutfak araçlarında, İş hayatımızda ve burada sayamayacak kadar çok alanda zorunlu hale gelmiştir.

 

Yazılıma Neden İhtiyaç duyuldu.?

 

21.yüzyıl bilginin egemenliğini sürdürdüğü bir çağ. Her anlamda her cephede bilginin arttığı bir dönemdeyiz. Her gün yeni icatlar, buluşlar yapılmakta. Yüzyıl önce bir tek araba varken (ve bu araba aylarca çalışıldıktan sonra üretilirdi.) bugün yüzlerce çeşit, model, renk ve farklı teknolojiye sahip araba bulunmakta.(Üretim bandından 2 dk.bir araba düşmektedir ) Araba yan sanayi bile başlı başına bir sanayi haline gelmiştir.Yada 100 yıl önce bilgisayar kavramı yokken bugün hayatın her alanına dahil olmuş ve kendi içinde bir çok bilim dalı sığdıracak kadar genişlemiştir.

 

Küresel anlamda hızla gelişen ve büyüyen bilgi dünyası, değişimlere açık olmalıdır. Oysa eski bildiklerimiz yeni bildiklerimizi yargılamakta sübjektif değerlendirmeler yapmaktayız. Bir insanın kafasında tutamayacak kadar bilgi mevcut olduğundan her analiz veya sentez binlerce insanın değerlendirmesine ihtiyaç duymaktadır

 

Yani bu dönemde yaratacağınız yeni ürün altyapısı karmaşık ve yoğun bilgi barındıracak ama kullanımı kolay ve basit hale getirmeniz gerekecektir.bu da ancak bilişim teknolojileri ile özelde de yazılım ile mümkündür.

 

Artık bir gerçeklik olan yazılımı biz ticari faaliyetlerimizde nasıl kullanabiliriz. Yada profesyonel olarak yaptığımız iş ile ilgili bize ne gibi katkılar yapabilir bunu düşünmeliyiz.

 

Yeni dönem bilgi ve zamanı iyi kullananların öne geçtiği dönemdir.

 

  Bize Ulaşın | Kullanım Koşulları   © Copyright 2005 - 2012
 Facebook'ta Beğen Twitter'dan Takip Et